Φυσιολογικες εξετασεις αλλα με ταχυκαρδια!!!

Αρχική Συζητήσεις Forum – Hashimoto Εργαστηριακές εξετάσεις (TSH, FT3, FT4, …) Φυσιολογικες εξετασεις αλλα με ταχυκαρδια!!!

Αυτό το θέμα περιέχει 0 απαντήσεις, έχει 1 φωνή, και ανανεώθηκε τελευταία από  Marianna_Karamixali 6 μήνες πριν.

• Συντάκτης

Marianna_Karamixali
    Συμμετέχοντας

Καλησπερα Χασιμοτακια μου!!Ειμαι κι δγω χασιμοτικια εδω και 10 χρονια..Κανω τακτικα τις εξετασεις μου και περνω αγωγη.Εδω και 1 χρονο περνω την Τ4 των 75mg.Ημουν μια χαρα μεχρι τωρα..Το προηγουμενο Σαβ/κο με επιασαν ταχυκαρδιες ολη μερα και πολυ αγχος εδωσα αιμα και ειχα tsh: 2,26 και Ft4:0,8. Ο γιατρος ειπε οτι ειναι φυσιολογικα τα αποτελεσματα αλλα εγω δεν ημουν καθολου καλα..Σταματησα το χαπι εδω και 3 μερες σημερα ειμαι μια χαρα επιτελους!!Πρεπει ομως να περνω αγωγη γιατι εχω θεμα..Ειπαμε τωρα να το παμε η λιγο μικροτερη δοση η εναλλαξ μια μερα να περνω μια να μη περνω…Εκεινο που με στεναχωρει ειναι η αντιδραση του γιατρου…Δεν μπορει να δεχτει οτι μπορει να εφταιγε οτι επεσε η tsh για τα συμπτωματα που ειχα..Δηλαδη δεν μπορει ενας ανθρωπος να νιωθει και να αισθανεται τελεια οταν η tsh ειναι κοντα στο 3?πρεπει ολοι με το ζορι να ειμαστε στο 2??και η κλασσικη αντιδραση ελα μωρε ολα στο μυαλο σου ειναι…οχι δεν ειναι στο μυαλο μου οταν ειμαι μια χαρα τον προηγουμενο καιρο και ξαφνικα αρχιζω να βαραω ολη μερα καθε μερα 13ο παλμους..Και ποσο τυχαιο ειναι οτι κοβωντας το χαπι σιγα σιγα υποχωρησαν τα συμπτωματα??ειλικρινα με εχει κουρασει αυτη η κατασταση…Πειτε μου κι εσεις βρε παιδια γινεται ενω ειναι φυσιολογικες οι εξετασεις ενας ανθρωπος να μην αντεχει στη χαμηλη tsh?

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.