Χασιμοτο και εξωσωματική

Αρχική Συζητήσεις Forum – Hashimoto Γενική συζήτηση Χασιμοτο και εξωσωματική

Επισκόπιση 0 απαντητικών νημάτων
  • Συγγραφέας
      Leggou1983
      Συμμετέχων

Καλησπέρα σας. Συγχαρητήρια καταρχήν για τη δουλειά που έχετε κάνει.Μακαρι για όλες τις ασθένειες να υπήρχε σελίδα σαν τη δική σας.
      Να μην μακρυγορω. Είμαι 37 ετών και ετοιμάζομαι η α εξωσωματική γονιμοποίηση. 3η φορά.. Οι 2 προηγούμενες πέτυχαν αλλά είχα διακοπή κύησης πριν του 3 μήνες.Αλλαξα και γυναικολόγο λοιπον και ο καινούριος μου έδωσε κάποιες εξετάσεις να κανω. Έτσι λοιπόν έκανα και πήρα αποτελέσματα που λένε πως τα αντισώματα κατά της θυρεοσφαιρινης είναι 542..ο γυναικολόγος λέει πως οκ ίσως είναι Χασιμοτο το έχουμε ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε,να πάρουμε κορτιζόνη από πριν και μετά να μου δίνει Τ4 και όλα οκ..Αφού έψαχνα λοιπόν για το Χασιμοτο διάβασα πως ίσως να είναι αιτία για τις αποτυχημένες εγκυμοσύνες.Ρωταω το γιατρό μου είπε και αυτός πως μπορεί να συμβαίνει και πήρα μια χαρά πως ίσως και να λύσω το πρόβλημα μου.Παρολα αυτά σήμερα επισκέφτηκα ενδοκρινολόγο.. Ο γιατρός μου απέκλεισε την περίπτωση αυτή λέγοντας μου πως το 20% των γυναικών έχουν και πως δεν θα γεννιόντουσαν παιδιά αν συνέβαινε αυτό.επισης να ψάξω για αλλά αυτοάνοσα όπως λυκο και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι,και πως θα ήταν λάθος να πάρω κορτιζόνη γιατί θα είχα αλλά προβλήματα μετά.. Καταλαβαίνετε τι έχω πάθει θέλοντας να γίνω μαμά κι έχοντας ήδη 2 αποτυχίες και χωρίς να ξέρω γιατί..πάνω που χάρηκα με έριξε στα τάρταρα…έχετε καμία πρόταση;;

Επισκόπιση 0 απαντητικών νημάτων
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.