Μια δευτερη γνωμη

Αυτό το θέμα περιέχει 3 απαντήσεις, έχει 3 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  ANTZELA 4 μήνες, 1 εβδομάδα πριν.

• Συντάκτης

Maria2212
    Participant

Καλησπερα.Παρακολουθω τον θυροειδη μου εδω και καποια χρονια γιατι βγαζω μικρους οζους.Τα τελευταια 2 χρονια ομως πηρα αποτομα κιλα,κουραζομαι ευκολα,εχω ατονια,πολυ υπνηλια και κακη διαθεση.Ενω οι τιμες του αιματος ειναι στα φυσιολογικα ορια,στους υπερηχους των 2 τελευταιων χρονων ο θυροειδης φαινεται πολυ αλλοιωμενος(με ρωτησαν και τις δυο φορες αν παιρνω Τ4).Η ενδοκρινολογος που πηγαινα μου ειπε οτι εφοσον οι τιμες του αιματος ειναι φυσιολογικες,δεν χρειαζεται να κανω τιποτα.Εγω ομως δεν νιωθω καλα και θελω μια δευτερη γνωμη.Θελω να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος,καποιον καλο ενδοκρινολογο στην Αθηνα κατα προτιμηση στα δυτικα προαστια.

ANTZELA
    Participant

καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε σας παρακαλω !!! ευχαριστω εκ τον προτερων
    θυροξινη ελευθερη (FT4) 11.70 ΦΙΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ 7.00 -20.00

θυρεοτροπος ορμονη (ΤSH) 7.99 μιU/ mL ΦΙΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ 0.40 -4.00

eleniCK
    Participant

ANTZELA,πρωτη φορα βρηκες αυτες τις τιμες?Ειναι ανεβασμενη η TSH και χαμηλη η FT4.Πιθανοτατα χρειαζεσαι λεβοθυροξινη.Αντισωματα,υπερηχο εχεις κανει?

ANTZELA
    Participant

καλησπερα ευχαριστω πολυ !ναι ειναι οι πρωτες εχω κανει και υπερηχο μου ειπαν εδειξε θυρεοειδιτιδα

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.