Βοήθεια

Αυτό το θέμα περιέχει 2 απαντήσεις, έχει 2 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Melina 5 μήνες, 3 εβδομάδες πριν.

• Συντάκτης

Melina
    Participant

Γεια σας! πρόσφατα ανακάλυψα αυτή τη σελίδα όπου νιώθω πως μπορώ να εκφράστω σε άτομα που πάσχουν από την ίδια αυτοανοση ασθένεια με εμένα!είμαι 22 ετών και την ανακάλυψα το 2010.προσφατως πήρα και γω χαπακι μιας και τα αντισώματα όλο και αυξάνονται!όλο αυτό γενικά ευθύνεται για την κούραση και την απαισιοδοξία που νιώθω;

eleniCK
    Participant

Γεια σου Μελινα!Πως ειναι οι μετρησεις σου?TSH,Ελευθερες ορμονες(FT3,FT4)?Πιθανον να οφειλονται εκει καποια συμπτωματα και γι αυτο σου εδωσαν λεβοθυροξινη.Εγινε ελεγχος βιταμινων,μεταλλων,ιχνοστοιχειων?Πες μας λιγα περισσοτερα και μπες στην ομαδα του fb,για περισσοτερη ενημερωση.

Melina
    Participant

Καλησπέρα! ευχαριστώ για την πρόσκληση στο facebook αλλά δυστυχώς δε διαθέτω!λοιπόν…οι τιμές των εξετάσεων μου ήταν tsh 2,6 και οι ft3 &ft4 συ φυσιολογικά επίπεδα , αλλά λόγω ενός οζου και το τίτλο των 3820 anti tro ή γιατρός μου μου συνέστησε θυροξίνη των 50 ενώ τώρα το μειωσαμε στο 25 λόγω πολύ χαμηλής tsh! επίσης,ειχα έλλειψη βιταμίνης d ή οποία αποκαταστάθηκε με την κατάλληλη αγωγή,ενω λαμβάνω και σελήνιο!γενικά όμως είμαι πολύ λεπτή και παίρνω πολύ δύσκολα 1 κιλό!μπορεί να επηρεάσει ή χασιμοτο;

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.