Απαντήστε σε: Αρρυθμίες μαζι με ταχυκαρδία

Αρχική Συζητήσεις Forum – Hashimoto Γενική συζήτηση Αρρυθμίες μαζι με ταχυκαρδία Απαντήστε σε: Αρρυθμίες μαζι με ταχυκαρδία

Marianna_Karamixali
Participant

Καλησπερα παιδια…Εγω εχω χασιμοτο.εδω και 10 χρονια..περνω τ4 τωρα των 75μγ εσω και 1 χρονο…μεσα σε αυτο τον χρονο 2 φορες με επιασε εντονη ταχυκαρδια και φουλ αγχος παρα το οτι η tsh μου ειναι στο 1,92! Μια στην αρχη του καλοκαιριου που επι τρεις μερες ειχα 130 παλμους και μια τωρα τις τελευταιες 3-4 μερες…Τωρα με επιασε ξαφνικα αγχος τον 15αυγουστο και μεχρι σημερα ειμαι τα πρωινα φουλ ταχυκαρδια αγχος και πεσμενη ψυχολογικα και ηρεμω παντα το απογευμα βραδυ…Να πω πως απο τοτε που εμφανιστηκε ο θυρροειδης και λογο του θανατου του μπαμπα μου ειχα κρισεις πανικου και αγχος και απο τοτε περνω και αντικαταθλιπτικο..τα τελευταια πεντε χρονια ειμαι μια χαρα εκτος απο τις φορες που με πιανουν τα παραπανω συμπτωματα για λιγες μερες.Με τον γιατρο που μιλησα κλασσικα λεει οτι απο τη στιγμη που η tsh ειναι φυσιολογικη ολα ειναι στο μυαλο μου…Μα οντως ειναι βρε παιδια?πως γινεται για μεγαλα διαστηματα να ειμαι μια χαρα και ξαφνικα για μερικες μερες να υποφερω απο ταχυκαρδιες και αγχος?? Γιατι απο τη στιγμη που υποτιθεται οτι ρυθμιζεται ο θυρροειδης δεν φευγουν τελειως τα συμπτωματα?