Απαντήστε σε: Συμπτώματα

Αρχική Συζητήσεις Forum – Hashimoto Γενική συζήτηση Συμπτώματα Απαντήστε σε: Συμπτώματα

Elpida Velivasaki
Participant

Γεια σας, εγώ έχω Χασιμότο εδώ και 5 χρόνια περίπου..από τα 28 μου. Μέχρι πριν λίγους μήνες που άλλαξα γιατρό και βρήκα και αυτό το site δεν είχα καταλάβει ότι πολλά από αυτά που έχω σχετίζονται με αυτό. Έχω καθημερινά πόνους, είτε μυικούς είτε στην κοιλιά λόγω ευερέθιστου εντέρου, έχω μελαγχολική διάθεση,πολύ άγχος, δυσκολία να σηκωθώ απ το κρεβάτι, χρόνια φαγούρα (νευροδερματίτιδα), έλλειψη Β12 και άλλα που μπορεί να μην έχω ανακαλύψει ακόμα ότι προέρχονται από τον θυρεοειδή. Τελευταία ανέβασα τα mg του χαπιού σε 75..αλλά τα συμπτώματα πιστεύω δύσκολα θα υποχωρήσουν. Μήπως πρέπει να απευθυνθώ σε κάποιο ψυχολόγο; Ίσως πρέπει να αυξήσω τις τροφές με βιταμίνη Β..γιατί εδώ και δυο μήνες έχω σταματήσει να παίρνω neurobion γιατί είχαν φτιάξει οι τιμές μου.. Νιώθω κουρασμένη..και νιώθω αυτή την απάθεια που βλέπω ότι αναφέρουνε και άλλοι πιο πάνω. Κάτι τελευταίο:Όλα αυτά τα συμπτώματα επηρεάζουν την καθημερινότητα μου και με κάνουν να φαίνομαι στους γύρω μου σα μια γκρινιάρα που κάθε μέρα έχει κάτι..και είναι λογικό..