Απαντήστε σε: πρόβλημα μαλλιών

Αρχική Συζητήσεις Forum – Hashimoto Γενική συζήτηση πρόβλημα μαλλιών Απαντήστε σε: πρόβλημα μαλλιών

OLIA
Participant

Γεια σας,

Τα τελευταια 5 χρονια ανακαλυψα οτι εχω hashimoto. Το πρωτο προβλημα που δημιουργηθηκε ηταν τα απολυτα μαλλια «αχυρα», που ηταν και το καμαρι μου- η στιλπνη πλουσια κωμη μου-.
Αν και δοκιμασα σχεδον οτι μου ελεγαν, ελαιολαδο, αργανελαιο, αμυγδαλελαιο ,με σοβαρη ακριβεια στην εκτελεση, το αποτελεσμα παντα ηταν φτωχο και απογοητευτικο.
Τελευταια μονον βρηκα σε ενα κομμωτηριο μια θεραπεια την OLAPLEX που ειναι για βαφες μαλλιων αλλα οχι μονον και πραγματικα η αλλαγη ειναι ολοφανερη. Αρχισα να πιστευω οτι μπορει και να φτιαξουν. Την συνιστω ανεπιφυλακτα για οσους μπορουν εστω και μια φορα τον μηνα να την εφαρμοσουν σε καποιο κομμωτηριο.

Επιπλεον χαιρομαι που υπαρχει αυτο ο ιστοτοπος διοτι οσο και αν προσπαθουσα να εξηγησω στους αλλους στο πως αισθανομαι/ποναω , καταλαβαινα οτι ολοι με κοιτουσαν βαριεστημενα και με θεωρουσαν υπερβολικη. Χαιρομαι λοιπον γιατι κατα καποιο τροπο δικαιωνομαι (μιας που και εγω πολλες φορες αναριωτιομουν μηπως εχω γινει υπερβολικα ευαισθητη , ιδιοτροπη/γκρινιαρα).

Με αγαπη,
Ολγα