Απαντήστε σε: Συμπτώματα

Αρχική Συζητήσεις Forum – Hashimoto Γενική συζήτηση Συμπτώματα Απαντήστε σε: Συμπτώματα

Eleni K.
Participant

Καλησπερα κι απο μενα. Εμαθα πριν ενα μηνα περιπου πως κι εγω εχω Χασιμοτο αν και εδω και πολυ καιρο υποπτευομουν οτι εχω καποιο προβλημα με θυρεοειδη. Απο 15 χρονων ειχα παντα παραπανησια κιλα, προβληματα με το αγχος δεν ειχα ποτε μεχρι προσφατα, αλλα το συσχετιζα με την δουλεια μου περισσοτερο, παρα με καποια ασθενεια…Ισως και η κατασταση στην οικογενεια να μην βοηθουσε ωστε να καταληξω να απευθυνθω σε ενδοκρινολογο. Πηγα ομως μιας και αποφασισα να ασχοληθω σοβαρα με την υγεια μου και με το καλημερα σας στον υπερηχο φανηκε και υστερα κι απο τις αιματολογικες εξετασεις επιβεβαιωθηκε κι 100% οτι εχω Χασιμοτο. Ξεκινησα αμεσως τα χαπια και κανω και μια προσπαθεια να κανω διατροφη…
Απο τοτε που εμαθα για την νοσο, προσπαθω να παρατηρω τα συμπτωματα…Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχω μεγαλο θεμα με τον υπνο…Την μια μερα εχω αυπνιες, την αλλη και 10 ωρες να κοιμηθω παλι νυσταζω…Πακετο παει και η αισθηση κοπωσης προφανως…
Καταθληψη δεν πιστευω πως ειχα ποτε, ουτε κρισεις πανικου…Αλλαγες ομως απο την κακοκεφια σε τρελα κεφια μπορω να πως πως ειχα.
Απο τοτε που ανακαλυψα το site αυτο εχω βρει πολλες απαντησεις στις αποριες που εχω (και δεν ηθελα να ενοχλω τρεις και λιγο την γιατρο μου). Κανετε πολυ καλη δουλεια!
Μια ερωτηση ηθελα να κανω την οποια με ρωτησε η μητερα μου σημερα: «Τωρα που παιρνεις τα χαπια πως νιωθεις? Βλεπεις καμια διαφορα?» Κι εγω δεν ηξερα τι να απαντησω…ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΠΟΔΙΔΕΙ???
Ευχαριστω πολυ.