Απαντήστε σε: Συμπτώματα

Αρχική Συζητήσεις Forum – Hashimoto Γενική συζήτηση Συμπτώματα Απαντήστε σε: Συμπτώματα

Pavlina
Participant

Καλησπέρα! Είμαι και εγώ πλέον ένα Χασιμοτάκι… Για την ακρίβεια είμαι εδώ και 2 ώρες που έχω στα χέρια μου τα αποτελέσματα…
Εδώ και λίγους μήνες προσπαθούσα να χάσω κάποια επιπλέον κιλά με αποτέλεσμα το γράφημα στον διαιτολόγο να θυμίζει καρδιογράφημα. Όρεξη αυξημένη κατά πολύ και ξεσπάσματα περίεργα για μένα… Στοιχεία που βίωνα όπως ξηροστομία, αίσθηση κόπωσης, αδυναμία να ξυπνήσω το πρωί, πονοκέφαλοι, μεταπτώσεις και άλλα πολλά πέρασαν απαρατήρητα…
Μετά από την επίσκεψη σε ενδοκρινολόγο και τα σχετικά παραπεμπτικά για έλεγχο τόσο του θυροειδή όσο και του σακχάρου/ινσουλίνης, καμπύλες, κτλ, το αποτέλεσμα έδειξε anti-TG σε πολύ υψηλά επίπεδα.

Προς το παρόν το πρώτο σοκ πέρασε, μιλώντας με φίλους «συν-χασιμοτάκια», διαβάζοντας άρθρα και τις δικές αναρτήσεις, περιμένω να ξεκινήσω σιγά σιγά τη θεραπεία ώστε να βάλουμε τον Ιάπωνα στη θέση του…
Χαμόγελο, θετική σκέψη, σωστή διατροφή και άσκηση, τα όπλα ενάντια στο Γιαπωνεζάκι…